Biżuteryjny Savoir-Vivre Dla niej i dla niego Polecane

Duże kolczyki – kiedy pasują?

25 lutego 2019
Adobe Stock,  autor: EdNurg  131372309

Adobe Stock, autor: EdNurg 131372309

Duże kolczyki nie są dodatkiem tylko do błyszczących, imprezowych sukienek i wieczorowych kreacji. Potrafią być świetną ozdobą niemal każdego stroju. Grunt to jednak odpowiednio zestawić je z ubraniem, by całość tworzyła spójną stylizację. W jaki sposób należy je łączyć?

Do ubrań w stylu boho

Długie kolczyki świetnie pasują do niezwykłych, przypominających stylizacje dzieci-kwiatów ubrań w duchu boho. Ten styl jest bardzo dziewczęcy, luźny, pełen barw i wzorów, wręcz szalony! Stroje tego typu aż proszą się więc o dodatek w postaci dużych, oryginalnych kolczyków. Najlepiej sprawdzają się tutaj kolczyki chwosty w intensywnych barwach – zieleni, pomarańczu, czerwieni czy fiolecie. Bardzo dobrym wyborem są jednak również kolczyki z piórami – różnobarwnymi lub w klasycznej czerni – albo kolczyki z wzorami roślinnymi.

Złote kolczyki wiszące / 878 zł

Złote kolczyki wiszące / 878 zł

W biurowej stylizacji

Długie kolczyki mogą też być doskonałym sposobem na przełamanie sztywnego, korporacyjnego wizerunku. Do biznesowej sukienki i marynarki czy eleganckich spodni i koszuli śmiało możemy więc założyć długie, srebrne lub złote kolczyki – doda to strojowi oryginalności, ale równocześnie nie zaburzy dress code’u. Jeśli zasady dotyczące sposobu ubierania się do pracy nie są bardzo restrykcyjne, możemy pozwolić sobie nawet na nieco odważniejszą ozdobę – kolczyki w stylu statement jewelry. Biżuteria tego typu jest jednak bardzo ozdobna i zwracająca uwagę, więc jeśli decydujemy się na kolczyki w duchu statement, najlepiej zrezygnować z wszelkich innych dodatków.

Złote kolczyki koła diamentowane / 585 zł

Złote kolczyki koła diamentowane / 585 zł

A może na co dzień?

Również strój w stylu casual można dopełnić oryginalnymi kolczykami. Zwykłe jeansy z T-shirtem i baletkami w połączeniu z długimi kolczykami nabiorą zupełnie innego charakteru – ze zwyczajnych ubrań zamienią się w piękną i niebanalną stylizację. Warto jednak unikać tutaj bardzo eleganckich, wieczorowych kolczyków i stawiać raczej na proste srebrne modele np. z wzorem roślinnym, kolczyki koła czy chwosty. Co odważniejsi mogą zdecydować się też na hit ostatnich miesięcy – duże kolczyki nie do pary. Warto jednak zwrócić wtedy uwagę, by były dobrane do siebie stylem i ładnie się uzupełniały.

 

Podobne artykuły
1 Komentarz
  • Reply AllSilver 30 sierpnia 2019 at 08:58

    Zgadzamy się, że jak najbardziej duże kolczyki można nosić na co dzień. W historii, jak i w różnych kulturach mamy mnóstwo przykładów, że jak najbardziej są stosowane. Biżuteria jest bowiem dodatkiem, ozdobą przyciągającą uwagę. Jeśli chcemy skoncentrować uwagę innych na naszej twarzy tak duże kulczyki nam w tym pomogą, niezależnie od stylizacji i okazji. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego stylu i od tego w czym czujemy się dobrze :)