Biżuteryjny Savoir-Vivre

Dlaczego nie należy spać w biżuterii?

4 czerwca 2018
Fotolia.com |  #193911198 | Autor: phpetrunina14

Fotolia.com | #193911198 | Autor: phpetrunina14

Większość kobiet uwielbia biżuterię, która jest idealnym dodatkiem do każdej stylizacji, która podkreśla wygląd kobiety, która podnosi jej samoocenę i sprawia, że czuje się w pełni kobieco. O ile biżuteria w ciągu dnia to najlepsze, co każda kobieta może na sobie mieć, o tyle nocą spanie w biżuterii jest jak najbardziej niewskazane. Dlaczego?


Przyczyn związanych ze skutkami spania z biżuterią jest naprawdę bardzo dużo. Doskonale wiemy, że pragniesz zawsze wyglądać niezwykle, ale pamiętaj o jednej ważnej zasadzie, że noc to czas snu i odpoczynku, to regeneracja i troska o zyskanie sił, energii i witalności na kolejny dzień. O ile po przebudzeniu możesz wyglądać jak gwiazda i milion dolarów, o tyle w nocy warto, by biżuteria znalazła się w specjalnym miejscu, które jest dla niej przeznaczone. Niech nasza ukochana biżuteria będzie dla nas ozdobą, dodatkiem, elementem do dziennego stroju, ale nie zbędnym balastem nocą, który nie będzie w stanie zagwarantować nam cudownego, długiego snu.

Dlaczego nie należy spać w biżuterii?

Po pierwsze, biżuteria się niszczy. Niezależnie, czy w grę wchodzą kolczyki, pierścionki, czy łańcuszki, w trakcie snu ulegają one niszczeniu. Złamania, zerwania, pęknięcia, zniekształcenia to najczęściej pojawiające się skutki spania w biżuterii.

Po drugie, zazwyczaj wieczorową porą lubisz postawić na piękny zapach ulubionych perfum. Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że alkohol i chemia zupełnie nie idą w parze z biżuterią? Srebro może czernieć, a kamienie uszkodzić.
Po trzecie, mając ją na sobie nocą, możemy zrobić sobie naprawdę dużą krzywdę. Odpięty kolczyk może stworzyć ranę, łańcuszek zaplątany na szyi może spowodować zaburzenia ze strony układu oddechowego. Pierścionki na palcach powodują, że krew nie krąży tak, jak powinna.

Nie powinniśmy spać w biżuterii. Jest ona ozdobą dla ciała i uzupełnieniem tego, co mamy na sobie. Nocą pięknie wyglądamy nawet nago i żadne dodatki nie są nam w ogóle potrzebne, szczególnie, że mogą mieć one znaczący wpływ nie tylko na zniszczenie ulubionej biżuterii, ale również i na poważne problemy zdrowotne. Czy warto więc się tak poświęcać? Jej ściągnięcie nie zajmuje naprawdę dużo czasu, dlatego też tuż po kąpieli, niech trafi ona tam, gdzie jest jej miejsce.

Podobne artykuły
2 Komentarzy
  • Reply melatonina 26 czerwca 2018 at 12:39

    Też uważam, że zawsze należy zdejmować biżuterię przed spaniem. Niszczy się to raz. A dwa to po prostu wywołuje złe samopoczucie. Można poświęcić tę minutkę (bo raczej więcej czasu to nie zajmie).

  • Reply Aneta 24 lutego 2020 at 19:13

    A ja śpię od zawsze w biżuterii nic się z nią nie dzieje ani że mną 🙂