Biżuteria

Diament, rubin, a może szafir? O kamieniach w pierścionkach zaręczynowych

27 sierpnia 2018
Fotolia  #143497649 | Autor: kei u

Fotolia #143497649 | Autor: kei u

Zaręczyny to niezwykle ważne i pełne emocji wydarzenie w życiu każdej pary. Są świętem miłości, której namacalnym dowodem ma być pierścionek wręczony przez mężczyznę swojej wybrance. Nic dziwnego więc, że wybór odpowiedniego nierzadko nastręcza sporo trudności przyszłym panom młodym. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jak znaleźć idealny pierścionek dla ukochanej.

Sklepy jubilerskie często oferują bardzo bogatą kolekcję pierścionków zaręczynowych, które wydają się do siebie tak podobne, że trudno wybrać spośród nich „ten jedyny”. Dlatego jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, warto zastanowić się, jaka jest nasza wybranka, i kupić taki, który będzie pasował do jej charakteru czy wyglądu albo przekazywał uczucia, jakie do niej żywimy. W tym pomoże nam odpowiedni kamień szlachetny.

Diament

Diament od lat jest najczęściej wybieranym kamieniem do pierścionków zaręczynowych, dlatego jeśli decydujemy się na tę opcję, z reguły mamy największy wybór. Jego nazwa, ἀδάμας adamas, znacząca w starograckim tyle co ‚niepokonany, niezniszczalny’, nie jest przypadkowa. To najtwardszy minerał występujący na ziemi, odporny nawet na bardzo duże obciążenia. Ten kamień jest więc idealnym wyborem, jeśli chcemy pokazać wybrance siłę i stałość naszego uczucia. Z powodzeniem można łączyć go z innymi kamieniami szlachetnymi, na przykład szafirami czy rubinami.

Pierścionek z białego złota z brylantem / 2406 zł

Pierścionek z białego złota z brylantem / 2406 zł

Rubin

Rubin jest drugim po diamencie najtrwalszym minerałem na Ziemi. Ma jednak nieco inne znaczenie w kulturze. Soczysty, czerwony kolor sprawił, że stał się kamieniem miłości pełnej energii, pasji i namiętności. Jest symbolem uczucia stałego, nieprzemijającego, ale równocześnie niezwykle zmysłowego. To idealny wybór w przypadku par, które darzą się silnym i głębokim uczuciem. Wyjątkowo dobrze pasuje do pań, które odznaczają się ognistym temperamentem.

Pierścionek białe złoto z rubinem i brylantami / 1069 zł

Pierścionek białe złoto z rubinem i brylantami / 1069 zł

Szafir

Ten kamień ma najczęściej piękną, błękitną barwę. Harmonizuje z osobami dużo spokojniejszymi, których związek oparty jest na miłości, przyjaźni i partnerstwie. Uważany jest za amulet, który przynosi szczęście w małżeństwie. Najbardziej cenione są szafiry w kolorze bławatkowym, pochodzące z Tajlandii, Birmy i Kaszmiru. Często mają one niezwykłe oprawy, które nawiązują do stylistyki retro, dzięki czemu są idealną ozdobą dla kobiet, które cenią sobie tradycję i klasyczne wzory w biżuterii.

Pierścionek z brylantami i szafirem naturalnym / 1197 zł

Pierścionek z brylantami i szafirem naturalnym / 1197 zł

Szmaragd

Szmaragdy mają zachwycającą barwę, która pięknie podkreśla urodę kobiet o rudych włosach i brunetek. Jest symbolem nadziei i nieprzemijającej młodości, ale także kamieniem pierwszej miłości. Może więc być bardzo romantycznym prezentem w przypadku par, które są razem już od czasów szkolnych.

Złoty pierścionek ze szmaragdem i brylantami / 1508 zł

Złoty pierścionek ze szmaragdem i brylantami / 1508 zł

Cyrkonia

Cyrkonia to syntetyczny kamień, który imituje diament. Dzięki nowoczesnym technikom wytwarzania jest do niego tak podobny, że często nawet jubilerzy mają problem, by je odróżnić na pierwszy rzut oka. Cyrkonie często są oprawione w piękny, klasyczny sposób, dzięki czemu stanowią wspaniały prezent zaręczynowy. Ich cena jest znacznie niższa niż cena naturalnych minerałów, są więc świetną alternatywą dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na naturalne kamienie.

Pierścionek zaręczynowy SUSANE / 420 zł

Pierścionek zaręczynowy SUSANE / 420 zł

Podobne artykuły
Brak komentarzy