Trendy

Diament – przyjaciel kobiety

18 kwietnia 2016
diamond-123338_1280

Kobiety i diamenty to nieodłączna para. Ten niezwykle rzadki minerał powstaje z węgla w wyniku intruzji, charakteryzuje się wyjątkowo magiczną aurą. Jego oszlifowane kawałki stanowią istotny dodatek wielu wartościowych wyrobów jubilerskich, dlatego twierdzi się, że diamenty skradły serce nie jednej kobiety. Jedną z nich była Marilyn Monroe, która do dziś jest uznawana za ikonę kobiecości. To właśnie ona śpiewała, że najlepszymi przyjaciółmi kobiety są właśnie diamenty.

 

Blask w wielu barwach

Brylanty, czyli oszlifowane diamenty od wieków są symbolem luksusu, władzy, prestiżu i długowieczności. Zachwycają swoją głębią oraz wyrazistym blaskiem. Większość z nas kojarzy brylanty jako bezbarwny kryształ o charakterystycznym szlifie, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Diamenty to jedyne kamienie szlachetne występujące we wszystkich możliwych odcieniach tęczy. Niestety, kolorowe diamenty są niezwykle rzadko spotykane w przyrodzie, dlatego ich wartości osiągają astronomiczne kwoty. Najrzadsze pośród kolorowych diamentów są diamenty czerwone. Największy z nich nosi nazwę The Moussaieff Red. Posiada on wagę 5,11 karata. Jego nabywca w 2000 roku zapłacił za niego 8,000,000 dolarów!

 

Drogi, droższy i najdroższy

Wartość The Moussaieff Red zrobiła na was wrażenie? Z pewnością tak, jednak w porównaniu z trzema najdroższymi diamentami jego wartość jest naprawdę bardzo niską kwotą.

• De Beers Centenary ­ – 100 milionów dolarów. Nazwa tego diamentu odnosi się bezpośrednio do monopolisty w branży wydobycia i handlu diamentami, koncernu De Beers. Brylant jest całkowicie pozbawiony wewnętrznych skaz i wyróżnia się blaskiem nieskazitelnej bieli.

• The Hope ­- 350 milionów dolarów. Ten kamień ukrywa w sobie wyjątkową magię. Wyróżnia się naturalną niebieską barwą, jednak pod wpływem światła zaczyna mienić się czerwonym blaskiem.

• The Cullian I ­- 400 milionów dolarów. To obecnie największa znaleziona i oszlifowana na ziemi surowa bryła diamentu. Jego waga to aż 530,20 karata.

 

Towarzysz każdych zaręczyn

Obecnie brylantowe oczko to nieodzowny element prawie każdego pierścionka zaręczynowego. To najbardziej wytrzymały minerał występujący na ziemi, dlatego jest synonim trwałości. Doskonale symbolizuje bezgraniczną i nierozerwalną miłość. Tradycja proszenia o rękę wybranki poprzez ofiarowywanie jej pierścionka z brylantem rozwija się od 1477 roku. To wówczas austriacki książę Maksymilian podarował Marii Burgundzkiej pierścionek z diamentem. Od tego czasu przyjęło się, że idealny pierścionek zaręczynowy to właśnie pierścionek z brylantem. Może właśnie dlatego diamenty są uznawane za najlepszego przyjaciela kobiet. Otrzymując je od mężczyzny, zyskuje ona nie tylko piękną błyskotkę, ale również przysięgę bezgranicznej miłości.

Podobne artykuły
Brak komentarzy