Trendy

Delikatna biżuteria ślubna – co wybrać do białej sukni?

3 czerwca 2016
fotolia.com, #108642552 | Autor: melanjurga

fotolia.com, #108642552 | Autor: melanjurga

Piękna biała suknia i delikatny bukiet kwiatów w dłoni panny młodej. Opadający na ramiona welon i mieniące się pod nim delikatne kolczyki. Wbrew pozorom dobranie ich może być znacznie trudniejsze niż wybór zaproszeń czy weselnego menu. Jaką biżuterię kupić do sukni ślubnej?

 

Zrób kilka zdjęć!

Kiedy wybierasz się na zakupy, podczas której wybierzesz swoją ślubną biżuterię, nie musisz koniecznie wiedzieć, czego szukasz. Powinnaś jednak mieć już zamówioną suknię, w której pojawisz się na uroczystości. Najlepiej, jeśli zrobisz wcześniej kilka zdjęć modelu i będziesz mieć je przy sobie w telefonie w czasie zakupów. Wybór będzie bowiem z pewnością uzależniony od kształtu dekoltu sukni, od koloru jej materiału, od fasonu i ilości zdobień.

 

Zwróć uwagę na zdobienia

Jeśli Twoja suknia jest bogato zdobiona, może okazać się, że biżuteria nie jest w ogóle potrzebna. Do skromnej sukni z pewnością okaże się ona ciekawym dodatkiem, jednak jeśli wokół dekoltu i w pasie są już brylanciki, bransoletki i naszyjniki mogą być zbędne. Ważne jest też, z jakiego materiału została wykonana suknia. Jeśli materiał jest połyskujący, wybierz bardziej stonowane dodatki.

 

Przyjrzyj się dekoltowi

Jeśli jest okrągły lub odsłania ramiona, możesz wybrać do niego okrągły naszyjnik. Zwłaszcza jeśli góra sukni nie ma na sobie wielu diamencików ani innych naszytych ozdób, możemy pozwolić sobie na odważniejszą, większą biżuterię. Jeśli dekolt ma kształt litery V, najlepiej będzie prezentował się naszyjnik o podobnym fasonie. Przyjrzyj się także ramiączkom, które tworzą literkę V. Jeżeli są mocno przyozdobione, możesz zrezygnować z biżuterii na szyi. Podobnie, jeśli góra sukni jest całkowicie zabudowana.

 

Kolczyki wydłużą szyję

Jeśli masz okrągłą twarz, wybierz podłużne, wiszące kolczyki! To świetny sposób na optyczne wyszczuplenie i jednocześnie na wydłużenie szyi. Jeśli z kolei masz szczupłą, pociągłą twarz, możesz zdecydować się na wkręcane, niewielkie paciorki w uszach.

 

Zachowaj umiar!

Wniosek jest jeden — należy zachować umiar. Reszta to już kwestia gustu. Wybór delikatnej biżuterii ślubnej nie jest prosty, ale może być też wielką przyjemnością dla przyszłej panny młodej. I tej ogromnej radości z zakupów wszystkim narzeczonym życzymy. A na zakupy zapraszamy oczywiście do naszego sklepu: www.allezloto.pl.

Podobne artykuły
1 Komentarz
  • Reply Fulara&Żywczyk 14 maja 2018 at 11:59

    Wybierając biżuterię do sukni ślubnej trzeba pamiętać aby zachować umiar i elegancję! ; )