Biżuteryjny Savoir-Vivre Polecane Trendy

Bransoletki, kolczyki, naszyjniki, czyli biżuteria ślubna

22 maja 2017
fotolia.com, 120376112 | Autor: Dmytro Titov

fotolia.com, 120376112 | Autor: Dmytro Titov

Istnieje wiele elementów o których nie powinniśmy zapomnieć organizując uroczystość ślubną. Panna Młoda długo wybiera suknię, zastanawia się nad bukietem, a Pan Młody poszukuje idealnych obrączek, wyrażających miłość dwojga, łączących się ludzi. Doskonałe wesele nie obejdzie się bez piętrowego tortu i wspaniałego zespołu, a całości dopełni najlepszy fotograf, który uchwyci wzruszające momenty.

Zatrzymując się jednak na dłuzej przy ślubnym wyglądzie Panny Młodej, nie można zapomnieć o równie istotnych rzeczach. Z pozoru, może się wydawać – detalach, jednak jeżeli przyjrzeć im się nieco bliżej okaże się, że decydują o końcowym efekcie i „wykończeniu” całej ślubnej stylizacji. Mowa o kolczykach, bransoletkach i naszyjnikach, czyli ślubnej biżuterii.


 

Od czego zacząć?

Panny Młode z reguły nie zapominają o ślubnej biżuterii,, jednak nie zawsze też przywiązują do niej dużą wagę. Nie zawsze też, wybierając ślubne, biżuteryjne dodatki, biorą pod uwagę styl sukni ślubnej i ewentualnych akcentów, jakie będą miały na sobie tego dnia, a jak się okazuje, jest to bardzo ważne! Warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór ślubnej biżuterii, która przecież ma stanowić przysłowiową kropkę nad „i”oraz wisienkę na torcie w ślubnej stylizacji.

Przede wszystkim, dobierając biżuterię trzeba wziąć pod uwagę suknię ślubną i jej charakter.

Podczas wyboru biżuterii, bransoletki, kolczyków, naszyjnika, warto dokładnie przyjrzeć się sukni. Zwróć uwagę na dekolt, kamienie, zdobienia, akcenty kolorystyczne, tkaninę. Suknie z bogatymi, mocnymi zdobieniami, nie będą potrzebowały bardzo ozdobnej biżuterii, gdyż w takiej sytuacji z reguły wystarczy delikatna i klasyczna biżuteria, będąca subtelnym tłem dla sukni.
 

naszyjnik-zloty-585-MD-NA-1536-_1-800-600_1-1-wm

Naszyjnik złoty z cyrkoniami / od 347,00 zł


 

Jeżeli suknia jest skromna, mamy zdecydowanie większe pole do popisu. Gorset doskonale będzie uzupełniał się z okrągłym naszyjnikiem, a dekolt w literkę V z naszyjnikiem w literkę Y lub V. Jeżeli góra jest zabudowana, naszyjnik nie jest wskazany. Możesz ograniczyć się jedynie do kolczyków i bransoletki.

A skoro o kolczykach mowa… ich wybór jest uzależniony od fryzury, jaką planujemy w  tym dniu. Jeżeli włosy będą rozpuszczone lub delikatnie z jednej strony upięte, świetnie będą prezentowały się kolczyki duże, bogate i przyciągające wzrok. Prz włosach spiętych, można zdecydować się na kolczyki przylegające do ucha, albo kolczyki średniej długości z kolorowym lub delikatnym oczkiem.
 

zlote-kolczyki-z-brylantami-na-angielskim-zapieciu-585-MD-BKL-1868-_1-800-600_1-1-wm

Złote kolczyki z brylantami na angielskim zapięciu / 1 467,00 zł


 

Dobieramy biżuterię

Biżuteria powinna do siebie pasować. Ważne, aby kolczyki bransoletka, naszyjnik były w tym samym stylu, ale nie muszą tworzyć kompletu. Zwróć uwagę na cechy wspólne, np. białe lub żółte złoto, kolor kamieni.

Jeżeli natomiast zamierzacie nałożyć sobie na palce złote obrączki ślubne, a kolczyki i bransoletka będą z białego złota, taki zestaw również może dobrze wyglądać! Wszystko zależy od całości „kompozycji”, fryzury Panny Młodej i sukni. Często przecież biel może doskonale komponować się z biżuterią złotą, a srebro z kreacją w kolorze ecru.

Nie musicie trzymać się jednej wersji kolorystycznej. Jeżeli suknia jest biała, ale w bukiecie ślubnym znajdują się niebieskie akcenty, dlaczego i kolczyki lub naszyjnik nie mogą mieć takich akcentów? Kolor biżuterii może przecież współgrać z motywem przewodnim na weselu! Pamiętajcie jednak, że kolorowe kamienie najlepiej komponują się z suknią, która nie jest zbyt bogato zdobiona.
 

kolczyki-zlote-585-MD-KL-5607-B_1-800-600_1-1-wm

Kolczyki złote z angielskim zapięciem / od 309,00 zł

Podobne artykuły
Brak komentarzy