Biżuteria

Jaką biżuterię wybrać do minimalistycznej sukni ślubnej?

9 marca 2022

Suknie ślubne w minimalistycznym stylu wyróżniają się prostotą i elegancją. Decydując się na tego typu kreację będziesz mieć pewność, że oglądając zdjęcia z wesela za kilka lat nie będziesz żałować swojego wyboru, ponieważ minimalizm jest ponadczasowy. Wbrew pozorom minimalistyczna suknia ślubna także wymaga doboru odpowiednich dodatków, które będą stanowić przysłowiową kropkę nad „i” w Twojej stylizacji. 

Minimalistyczna suknia ślubna, czyli jaka?

Do cech charakterystycznych minimalistycznych sukni ślubnych z pewnością należy zaliczyć subtelność, zwiewność, elegancję i kobiecość. Ozdobą tego typu kreacji nie są koronki, koraliki czy inne aplikacje, ale wysokiej jakości materiały i zwiewne tkaniny. Minimalistyczne suknie ślubne wyróżniają się prostym krojem, który podkreśla atuty danej sylwetki. Na tego typu kreacje decydują się kobiety, które w dniu ślubu pragną połączyć piękno z wygodą. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej minimalistyczne kreacje będą się lepiej prezentować z subtelnymi dodatkami w postaci biżuterii. O tym, jaką biżuterię wybrać do prostej sukni ślubnej, przeczytasz w poniższym artykule.

Łańcuszkowe bransoletki

Piękno tkwi w prostocie, dlatego jako biżuterię do minimalistycznej sukni ślubnej polecamy łańcuszkowe bransoletki. Najlepiej wybrać te, które nie posiadają dodatkowych zawieszek i kamieni szlachetnych. Dzięki temu będą one jak najbardziej uniwersalne i minimalistyczne, a Ty będziesz mogła z nich korzystać także na co dzień. Dostępne są łańcuszkowe bransoletki wykonane zarówno ze srebra, jak i złota. Decyzja zależy głównie od Twoich preferencji, jeśli jednak masz wątpliwości, który z tych metali wybrać, to polecamy dopasować wybór do odcienia sukni. Ecru, złamana biel i beż będzie się świetnie komponować ze złotem, z kolei śnieżnobiałe suknie będą doskonale współgrać ze srebrem.

 

Bransoletka złota delikatny łańcuszek na rękę/ 140 zł

Bransoletka złota delikatny łańcuszek na rękę/ 140 zł

 

Eleganckie, wiszące kolczyki

Jeśli podczas tego ważnego dnia zdecydujesz na upięcie włosów, to warto wybrać  wiszące, jednak proste kolczyki, które dodadzą Ci uroku i elegancji. Wiszące kolczyki wcale nie muszą być ciężkie i bogato zdobione – możesz wybrać te proste, na łańcuszku, które nie będą się rzucać w oczy. Dzięki temu uzupełnisz swoją suknię ślubną, jednocześnie nie zaburzając jej minimalistycznego charakteru.

 

Srebrne kolczyki wiszące długie z kulkami/ 52 zł

Srebrne kolczyki wiszące długie z kulkami/ 52 zł

 

Delikatny łańcuszek na szyję

Jeśli zdecydowałaś się na prostą suknię ślubną z dekoltem, to nie możesz zapomnieć o odpowiedniej ozdobie na szyję. Bez niej suknia będzie wydawała się niepełna, dlatego dobór pasującej biżuterii to podstawa. Jako ozdobę dekoltu polecamy wybrać łańcuszek o delikatnym splocie, który będzie subtelny i uniwersalny. Może się także znaleźć na nim niewielka zawieszka, np. w postaci kółeczka, serca lub perły. Pamiętaj, aby długość łańcuszka dobrać do głębokości dekoltu w sukni, dzięki czemu stworzysz spójną całość. Łańcuszek może być zarówno złoty, jak i srebrny. Najważniejsze jest to, abyś to Ty się dobrze czuła w danej biżuterii.

 

Naszyjnik srebrny z okrągłą blaszką kółkiem możliwy grawer/ 60 zł

Naszyjnik srebrny z okrągłą blaszką kółkiem możliwy grawer/ 60 zł

 

Podobne artykuły
Brak komentarzy