Biżuteria Polecane Trendy

Biżuteria w stylu boho

22 października 2018
Fotolia #219510446 | Autor: Alena Ozerova

Fotolia #219510446 | Autor: Alena Ozerova

Biżuteria w stylu boho zaczęła się pojawiać na wybiegach już kilka lat temu, ale nieustannie wraca w różnych wariantach i podbija serca kolejnych miłośniczek mody. Styl ten zwykle kojarzył się przede wszystkim z wakacjami, latem, słońcem i szaleństwem na plaży, jednak styliści coraz częściej przekonują, że jest to też świetny patent na ożywienie jesiennego i zimowego wizerunku. W końcu odrobina szaleństwa należy nam się o każdej porze roku.

Boho – co to znaczy?

Styl boho do pewnego stopnia nawiązuje do królującego w latach 60. i 70. stylu hippisowskiego – charakteryzuje się podobną swobodą i energią. Jest to skrót od nazwy bohema oznaczającej środowisko artystyczne, które kojarzymy dziś przede wszystkim z szalonych, trwających do rana spotkań towarzyskich, awangardowego podejścia do sztuki i całkowitej pogardy dla wszelkich konwenansów. Bohema, zwana też cyganerią, była synonimem wolności, lekkości, odrobiny szaleństwa i nonszalancji. Taka właśnie jest też biżuteria w stylu boho – oryginalna, fantazyjna, wygodna, ale przede wszystkim wyrazista. Są to więc długie wisiory i naszyjniki, grube bransoletki, wiszące kolczyki i błyszczące pierścionki, które natychmiast przyciągają wzrok i skupiają na sobie uwagę.

Ażurowe kółka bransoletka złota / 1422 zł

Ażurowe kółka bransoletka złota / 1422 zł

Jak dobrać biżuterię w stylu boho?

Jaka jest biżuteria boho? Przede wszystkim błyszcząca lub kolorowa. Jeśli więc chcemy dobrać dodatki w tym stylu, śmiało możemy postawić na duże, złote lub srebrne dodatki albo wielobarwne ozdoby ze sztucznych materiałów. Warto wybrać biżuterię ażurową lub z chwościkami lub taką, która nawiązuje do wzorów etnicznych, zwłaszcza indiańskich. W stylu cyganerii są wszelkie łapacze snów, piórka, frędzle i ozdoby nawiązujące do natury. Sprawdzą się więc idealnie naszyjniki i bransoletki z motywem liści, kwiatów czy muszli. Ci, którym nie pasują tego typu dodatki, mogą odrobinę cyganeryjnego szaleństw do swojego wizerunku wprowadzić, nosząc ozdoby z koronki – bogato zdobione, misternie utkane grube chokery są bardzo boho.

Okazały złoty naszyjnik z ażurem / 849 zł

Okazały złoty naszyjnik z ażurem / 849 zł

Jak łączyć dodatki?

W stylizacji cyganeryjnej chodzi o łamanie wszelkich reguł, więc mamy pełną dowolność w łączeniu ze sobą ozdób. Z reguły jednak przy stylu boho mówi się: im więcej, tym lepiej. Śmiało więc możemy łączyć srebro ze złotem oraz biżuterię z kamieniami w rożnych kolorach. Zgodne z założeniami boho jest też noszenie pierścionków na każdym z palców lub ozdabianie stroju kilkoma dobranymi wisiorkami, wszystko jednak powinno sprawiać wrażenie nonszalancji, luzu i odrobiny szaleństwa. W cenie jest tu przede wszystkim kreatywność. Możemy jednak także postawić na delikatniejsze ozdoby – ważne, by były oryginalne i nawiązywały do natury albo wzorów indiańskich. Idealne będą tu łańcuszki z z azteckimi symbolami, długie, ale delikatne kolczyki zakończone piórkami czy listkami, a także bransoletki z rzemyków lub srebrne czy złote z interesującą zawieszką. Boho to w końcu przede wszystkim wolność i swoboda.

Podobne artykuły
Brak komentarzy