Biżuteryjny Savoir-Vivre

Biżuteria do pracy – co wybrać?

19 czerwca 2018
Fotolia Plik: #209090813 Autor: Lumina Images

Fotolia Plik: #209090813 Autor: Lumina Images

Lato w pełni, ale niestety nie wszyscy mogą cieszyć się urlopami. Wielu z nas zamiast wylegiwać się na plaży musi raczej chodzić na spotkania służbowe i spotykać się z klientami firmy. W pracy jednak też warto zadbać o to, by dobrze się prezentować i olśniewać dodatkami. Jaką biżuterię jednak wybrać do pracy? Co wypada nosić? Jaki jest biżuteryjny savoir vivre?

naszyjnik-biale-zloto-z-diamentem-i-szafirem-585-MD-BNA-1-B_1-800-600_1-1-wm

Naszyjnik białe złoto z diamentem i szafirem 1019 zł

Biżuteryjna etykieta

W pracy nie możemy sobie pozwolić na takie szaleństwa w kwestii dodatków jak na przyjęciu czy na zakupach. Duże naszyjniki, kolorowe bransoletki czy ogromne, wiszące kolczyki nie będą dobrze widziane. Tutaj obowiązuje pewna etykieta. Ważne jest, by w pracy wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie. Dlatego też do biura najlepiej sprawdza się delikatna biżuteria. Skromne i eleganckie kolczyki, bransoletki, pierścionki czy wisiorki będą jak najbardziej na miejscu.

srebrne-kolczyki-na-sztyfcie-z-cyrkoniami-925-MD-SKL-3608-_1-800-600_1-1-wm

Srebrne kolczyki na sztyfcie z cyrkoniami 30 zł

Postaw na jakość, nie na ilość

W pracy liczy się to, by wyglądać schludnie i elegancko, dlatego najlepiej sprawdzi się biżuteria w klasycznym stylu. Srebro, białe złoto, platyna, delikatne pierścionki z diamentami czy kolczyki z perłami będą świetnie prezentować się podczas każdego biznesowego spotkania. Warto też w wyborze biżuterii do pracy kierować się zasadą im mniej, tym lepiej. Najlepiej poprzestać na jednej lub dwóch dopasowanych do siebie ozdobach. Należy jednak pamiętać, by te elementy nie były przypadkowe, lecz dobrze do siebie pasowały.

Nie rozpraszaj klientów i pracowników

Jeśli chodzi o biżuterię na spotkania biznesowe, lepiej unikać noszenia kilku bransoletek czy dużych kolczyków. Gdy się poruszasz, wydają one dźwięki, które mogą przeszkadzać innym podczas spotkania lub zagłuszać Cię podczas rozmowy telefonicznej.

biale-zloto-pierscionek-z-cyrkoniami-585-MD-PI-4132-A_1-800-600_1-1-wm

Białe złoto pierścionek z cyrkonią 271 zł

Nie prowokuj

Powszechna jest też zasada, że nie ubiera się do pracy biżuterii, która przyciąga wzrok do tych partii ciała, które mogą budzić skojarzenia erotyczne. W pracy nie wypada nosić rzeczy frywolnych czy krzykliwych. Epatowanie seksem na spotkaniach biznesowych nie jest mile widziane. Warto też jednak pamiętać, by dopasować biżuterię do własnej figury i kształtu twarzy. Jest to zasada obowiązująca nie tylko w biurze, ale również tam warto pamiętać, by starać się odwracać uwagę od partii ciała, które wyglądają mniej estetycznie.

Te ogólnie przyjęte zasady pozwolą Ci wyglądać elegancko i profesjonalnie, a to na pewno doda Ci pewności siebie i sprawi, że będziesz dobrze czuła się w pracy.

Podobne artykuły
Brak komentarzy