Biżuteryjny Savoir-Vivre

Jaka biżuteria pasuje do Twojego typu urody?

24 lipca 2018
Fotolia #135981616 | Autor: Miramiska

Fotolia #135981616 | Autor: Miramiska

Wiosna, lato, jesień, zima – te słowa jeszcze niedawno oznaczały jedynie pory roku, jednak teraz są pojęciami kluczowymi dla branży modowej. Oznaczają cztery główne typy urody i zgodnie z nimi dobiera się odpowiednie dla danej osoby ubrania. Jednak dopracowany strój nie kończy się na garderobie. Równie ważne są w nim odpowiednie dodatki. Jaka biżuteria pasuje do poszczególnych pór roku? Oto kilka wskazówek.

Złota jesień i… złota wiosna?

Wiosny to panie o bardzo ciepłym typie urody. Z reguły mają problemy z opalaniem, więc ich skóra pozostaje blada przez cały rok. Często się rumienią. Mają jasne włosy o ciepłych, złotych lub jasnorudych refleksach. Najbardziej popularny u nich kolor oczu to niebieski, choć zdarzają się również wiosny z tęczówkami zielonymi lub jasnobrązowymi.

Do tego typu urody bardzo dobrze pasuje biżuteria w kolorze żółtego lub różowego złota. Te metale idealnie podkreślają ciepły typ urody i współgrają z odcieniem włosów. Wiosny powinny podkreślać swoje walory bardzo wyrazistą i oryginalną biżuterią. Paniom o tym typie urody pasują kamienie w ciepłych barwach, takie jak cytryn, koral czy jasny ametyst, ale też kamienie o bardzo intensywnych kolorach takie jak szmaragd czy turkus.

 

Bransoletka elementowa ze szmaragdami / 1873 zł

Bransoletka elementowa ze szmaragdami / 1873 zł

 

Drugim ciepłym typem urody jest jesień. Typowe przedstawicielki tej pory roku również mają bardzo jasną karnację, jednak u nich widoczna jest tendencja do powstawania piegów. Najczęściej występujące kolory oczu przy tym typie urody to zielony i piwny. Włosy jesieni przeważnie są rude, jasnobrązowe lub w kolorze ciemnego blondu. Do tego typu urody również idealnie pasuje biżuteria złota, szczególnie stylizowana na stare złoto. Kolory jesieni świetnie współgrają z bursztynami i granatami. Jesienie mogą też poeksperymentować z biżuterią etniczną. Świetnymi, bardzo oryginalnymi dodatkami przy tym typie urody są wisiorki i bransoletki z elementami drewna, skóry lub filcu.

 

Naszyjnik złoty SERCE z bursztynowymi kamieniami / 365 zł

Naszyjnik złoty SERCE z bursztynowymi kamieniami / 365 zł

Chłodne typy urody

Chłodne typy urody to zima i – paradoksalnie – lato. Przedstawicielki tej pierwszej pory roku mają przeważnie bardzo ciemne włosy i oprawę oka. Mogą mieć jasną cerę, ale częściej jest to skóra o oliwkowym odcieniu, która łatwo się opala. Mają oczy w bardzo intensywnych kolorach. Zimy to osoby z bardzo wyrazistą urodą, dlatego nie potrzebują podkreślać go dużymi dodatkami. W ich przypadku bardzo dobrze sprawdzają się delikatne ozdoby ze srebra, białego złota, platyny lub stali. Pasują do nich kamienie w chłodnych kolorach jak szafiry czy diamenty.

 

Pierścionek z białego złota z brylantami i szafirem / 951 zł

Pierścionek z białego złota z brylantami i szafirem / 951 zł

 

Lato to najbardziej słowiański typ urody. Przedstawicielki tej pory roku szybko opalają się na piękny, złocisty kolor. Ich włosy są przeważnie płowe lub mysie. Mają oczy w szarym lub niebieskim kolorze. Do tego typu urody pasują zimne, intensywne kolory. Dlatego też lata powinny nosić biżuterię srebrną lub platynową z kryształami górskimi, brylantami, granatami czy opalami. Przy tym typie urody świetnie wyglądają również perły.

 

Kolczyki z białego złota z perłą / 393 zł

Kolczyki z białego złota z perłą / 393 zł

Podobne artykuły
3 Komentarzy
  • Reply jubiler 23 sierpnia 2018 at 11:28

    właśnie jestem na kupnie pierścionka zaręczynowego swojej narzeczonej, skorzystam z porady zawartej w artykule, dzięki

  • Reply Piotr Zieliński 3 listopada 2018 at 14:38

    Moim zdaniem warto właśnie zwrócić uwagę na typ urody podczas dobierania biżuterii. Niektóre kobiety nie wiedzą co im się podoba, więc wtedy takie rozwiązanie na pewno się sprawdza.

  • Reply Piotr Zieliński 8 lutego 2019 at 23:13

    Dobieranie biżuterii do urody, czy też odcienia skóry, koloru oczu jest jak najbardziej dobrym sposobem. Nie każda kobieta wie, czego by chciała, a to jest dobre rozwiązanie.