Trendy

Biżuteria minimalistyczna – hit ostatnich lat

18 stycznia 2018
marbenzu, fotolia.com, #118752046

marbenzu, fotolia.com, #118752046

Biżuteria minimalistyczna to prawdziwy hit ostatnich kilku lat. Powstała jako odpowiedź na duże i wyraziste ozdoby bogato zdobione lub wysadzane kamieniami i bardzo szybko przypadła do gustu kobietom, które stawiają na zdecydowanie prostszy styl. Nic dziwnego, mimo swojej subtelności potrafi ona podkreślić niemal każdą stylizację. Dlaczego kochamy minimalizm w biżuterii?

Biżuteria minimalistyczna – co to właściwie znaczy?

Minimalizm to jeden z największych trendów ostatnich lat i dotyczy on nie tylko biżuterii, ale praktycznie wszystkich dziedzin życia. Zaczynając od ozdób, poprzez makijaż, fryzury, ubrania, sztukę, a kończąc na wnętrzach, minimalizm podbija serca ludzi na całym świecie. W świecie jubilerskim i modzie oznacza on przede wszystkim to, że projektanci stawiają na proste formy, minimum ozdobników, subtelność, a wszystko to wykonane z najlepszej jakości materiałów. Dzięki tym wszystkim składnikom biżuteria minimalistyczna nie musi się błyszczeć, by zostać zauważona i stanowić idealne uzupełnienie wielu stylizacji.

Delikatny naszyjnik z żółtego złota

Delikatny naszyjnik z żółtego złota

Biżuteria minimalistyczna – z czego jest zrobiona?

W biżuterii minimalistyczne powinniśmy stawiać przede wszystkim na jakość. W związku z tym, że najczęściej będzie ona noszona pojedynczo – zazwyczaj w formie jednego naszyjnika, samotnej pary kolczyków lub prostego pierścionka, biżuteria, po jaką sięgamy, powinna być wykonana precyzyjnie i z najlepszych materiałów, bo to właśnie one mają wpływ na jej ostateczny wygląd. W tym wypadku nie odwrócimy uwagi od ewentualnych niedociągnięć błyskiem cyrkonii, czy dużym kamieniem.

Dlatego też w tym wypadku stawiajmy raczej na szlachetne kruszce, takie jak różne rodzaje złota, srebro, czy platynę. Na szczęście tak prosta biżuteria nigdy nie wyjdzie z mody, więc będzie dobrą inwestycją na wiele lat.

Minimalistyczne naszyjniki, pierścionki, kolczyki – co wybrać?

Naszyjniki w stylu minimalistycznym to przede wszystkim cieniutkie łańcuszki z zawieszkami o prostej formie, często inspirowane kształtem figur geometrycznych. Zawieszka jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów i delikatnie będzie podkreślać zadbany dekolt. Doskonale uzupełni biznesowe i oficjalne stylizacje, a dzięki swojej subtelności bez problemu można ją także nosić do szkoły.

Złota celebrtyka z trójkątem

Złota celebrtyka z trójkątem

Minimalistyczne pierścionki to ozdoby zdecydowanie pozbawione dużych i rzucających się ozdób, na przykład w formie kolorowych kamieni. Bardzo często są to pierścionki o ciekawych kształtach, występują także w różnych rozmiarach. W tym wypadku interesującym wyborem będą pierścionki o prostej formie, ale nieco większe, które swoim rozmiarem przyciągną uwagę, szczególnie jeżeli będzie to jedyna biżuteria, na jaką się zdecydujemy. Podobnie jak w przypadku naszyjników, również tutaj stawia się przede wszystkim na kształty geometryczne.

Pierścionek zloty

Pierścionek zloty

Minimalizm w przypadku kolczyków natomiast wciąż kieruje się podobnymi zasadami, co przy poprzednich elementach biżuterii. Prostota, subtelność i geometria to główne wyznaczniki kolczyków w stylu minimalistycznym. Zazwyczaj są to również modele na sztyftach i o niewielkich rozmiarach. Nie wysuwają się na pierwszy plan, ale delikatnie podkreślają urodę i całą stylizację, stanowiąc idealne dopełnienie każdego stroju, nie odwracając jednocześnie od niego uwagi.

Kolczyki trójkąty sztyfty złote

Kolczyki trójkąty sztyfty złote

Wszystkie przedstawione w artykule elementy biżuterii, a także najtańsze pierścionki zaręczynowe znajdziecie w naszym sklepie internetowym Allezłoto. Serdecznie zapraszamy!

Podobne artykuły
Brak komentarzy