Biżuteryjny Savoir-Vivre Polecane Trendy

Biżuteria na każdą okazję

9 listopada 2016
TonyRecena, fotolia.com, #97130333

TonyRecena, fotolia.com, #97130333

Wyjście do opery, bal sylwestrowy czy wystawna kolacja w restauracji wymaga od nas włożenia eleganckiej biżuterii. Są jednak dni, kiedy nie trzeba bardzo się stroić, ale do bluzki czy sukienki pasowałby naszyjnik lub inny element biżuterii. Warto mieć wtedy w swojej szkatułce uniwersalne ozdoby, które na pewno sprawdzą się do codziennych stylizacji.

 

Kolczyki kulki

Małe, zapinane na zatyczkę, delikatne kuleczki. Nie mają rzucać się w oczy, a jedynie stanowić urozmaicenie. Mogą być złote lub srebrne, ale też np. z pereł czy cyrkonii. Małe perełki czy mieniące się drobne kamienie będą pięknie zdobić uszy, nie przeważając przy tym nad charakterem ubioru.

 

Sztuczne elementy 

Współcześnie biżuteria, zwłaszcza ta, którą nosimy na co dzień, często jest zdobiona sztucznymi elementami – kolorowymi paciorkami z plastiku, filcowymi kwiatami, elementami ze sznurka, guzikami, drewnianymi koralikami. I naprawdę nieźle pasują do gładkich ubrań – czy to w stylu boho, klasycznym, a niektóre nawet i sportowym. Nie jest bowiem powiedziane, że biżuteria, to tylko ozdoby ze szlachetnych metali.

 

artmim, fotolia.com, #104923498

artmim, fotolia.com, #104923498

 

Drewniane bransoletki

Mogą być gładkie lub ze wzorkami. Z jednego kawałka drewna lub łączone. Ozdabiane techniką decoupeage, ręcznie malowane albo rzeźbione. Bransoletki znajdują się na przegubie, przez co nie zajmują czołowego miejsca w stylizacji. Modne staje się jednak od pewnego czasu zakładanie kilku bransoletek jednocześnie. To mocny element, pozwalający zaznaczyć własny styl. Dobrze będą wyglądać zarówno do ubrań z krótkim rękawem, jak i do długich rękawów, najlepiej z gładkiego materiału.

 

Charmsy

Doczepiane do bransoletki zawieszki, które można dowolnie dopinać lub odpinać, tworząc swoją wyjątkową biżuterię. Wprawdzie charmsy często poleca się jako prezent dla dziewczynki, ale śmiało mogą nosić je również dorosłe kobiety. To bardzo uniwersalna ozdoba. Polecamy oczywiście te zawieszki, które znajdziecie w naszym sklepie, np.  w kształcie znaku nieskończoności.

 

Charms nieskończoność / 179 zł

Charms nieskończoność / 179 zł

 

Tych, którzy poszukują biżuterii na każdą okazję, która sprawdzi się zarówno do eleganckiej sukienki, jak i do zimowego swetra, serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie www.allezloto.pl.

Podobne artykuły
Brak komentarzy