Trendy

Biżuteria geometryczna – dlaczego ją kochamy?

21 marca 2018
#156672621 | Autor: marbenzu

#156672621 | Autor: marbenzu

Biżuteria minimalistyczna szturmem podbiła świat ozdób i nic nie wskazuje na to, by w ciągu najbliższych sezonów miała stracić na popularności. W obrębie tego typu biżuterii możemy jednak wyróżnić kilka stylów, które są mniej lub bardziej charakterystyczne. To właśnie do nich należy biżuteria geometryczna. Za co ją kochamy?

.

Biżuteria geometryczna – dla kogo?

Tak popularna ostatnio biżuteria geometryczna, choć nieco niekonwencjonalna, uwielbiana jest przede wszystkim za swoją prostotę i minimalizm. Charakterystyczne kolczyki, bransoletki i naszyjniki doskonale pasują do eleganckiego stroju biznesowego, jak i do letniej sukienki. To chyba właśnie ta uniwersalność sprawia, że trend ten zdobył serca tak wielu kobiet. Od lat przecież wiadomo, że klasyczne formy, w tym wypadku kształty figur geometrycznych – trójkątów, kół, kwadratów, rombów – nigdy nie wychodzą z mody.

.

Naszyjnik celebrytka ring

Naszyjnik celebrytka ring

.

Biżuteria geometryczna – jak ją nosić?

Mimo nietypowego kształtu biżuterię geometryczną nosimy podobnie jak inną biżuterię minimalistyczną. Doskonale będzie ona wyglądać w towarzystwie klasycznych stylizacji, na przykład damskiego garnituru, czy ołówkowej spódnicy i białej koszuli. W tym wypadku niewielkie okrągłe lub trójkątne kolczyki na sztyftach nie będą zbyt mocno przyciągać uwagi, a jedynie subtelnie podkreślą urodę.

.

Kolczyki trójkąty sztyfty złote

Kolczyki trójkąty sztyfty złote

.

Złote naszyjniki delikatne będą doskonale pasować także do T-shirtów i prostych bluzek, na przykład z dekoltem w łódkę lub w kształcie litery V. W zestawieniu z luźnymi dżinsami przełamią sportowy styl i dodadzą nieco elegancji.

Pamiętajmy jednak, że dobierając biżuterię geometryczną, musimy pamiętać, by dobrze wyważyć proporcje i nie przesadzać z ilością ozdób naraz. Jeden duży naszyjnik będzie wystarczającą ozdobą całego stroju, delikatne i maleńkie kolczyki możemy zaś dopasować do bransoletki — celebrytki lub kilku minimalistycznych pierścionków.

.

Naszyjnik ze złota geometryczny trójkąt

Naszyjnik ze złota geometryczny trójkąt

.

Mieszanie kształtów – tak czy nie?

Wybierając biżuterię geometryczną, nie musimy decydować się na jeden kształt. Bardzo modne jest bowiem mieszanie różnych figur geometrycznych i zestawianie na przykład trójkątnych kolczyków z naszyjnikiem z zawieszką w kształcie koła. Pamiętajmy także, że zdecydować się możemy także na geometryczne zawieszki 3D lub takie, które tylko dają wrażenie przestrzenności.

.

Złota bransoletka trójkąt 3d origami

Złota bransoletka trójkąt 3d origami

.

Złoto czy srebro?

Biżuterię geometryczną możemy spotkać w wielu różnych wariantach, zarówno wykonaną ze złota, jak i srebra. Ciekawym wyborem może być także złoto różowe. Wybierając ją, kierujmy się przede wszystkim tym, co nam się podoba, nie bójmy się także łączenia biżuterii w różnych kolorach – o tym, jak nosić razem srebro i złoto pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów, który przeczytać możecie tutaj.

.

Złoty naszyjnik delikatny geometryczny

Złoty naszyjnik delikatny geometryczny

.

Wszystkie przedstawione w artykule produkty znajdziecie w naszym sklepie internetowym allezłoto.pl, do którego serdecznie zapraszamy.

Podobne artykuły
Brak komentarzy