Trendy

Biżuteria dla miłośników rocka

11 maja 2016
20666006145_c0a7aa218d_o

Miłośnicy muzyki punk i rock kojarzą nam się przede wszystkim z subkulturami młodzieżowymi. Jednak często okazuje się, że spotykamy w dorosłe osoby, które nie zmieniły swoich upodobań mimo upływu lat. Widać to nie tylko po płytach, które wożą ze sobą w aucie, ale i po stroju oraz biżuterii. À propos tej ostatniej — jaką noszą miłośnicy rocka?

 

Wisiorki

Metalowcy i punkowcy lubią nosić dużo biżuterii. Jednym z rodzajów zakładanych przez nich ozdób są różnego rodzaju wisiorki i łańcuszki. Co najczęściej zawieszają na szyjach? Przede wszystkim typowe rockowe symbole — pacyfki, pentagramy czy krzyże. Nie zawsze, choć często, są one wykonane ze srebra. Co symbolizują? Pacyfki to symbole pokoju, rozpowszechnione przez ruch hipisowski w drugiej połowie ubiegłego wieku. Pentagramy wieszają na szyjach przede wszystkim miłośnicy heavy metalu, którzy utożsamiają się z wyznawcami szatana. Krzyże, choć przede wszystkim są symbolem chrześcijaństwa, w tym wypadku są wyrazem buntu.

 

naszyjnik-stalowystal

 

Kolie i bransolety

Skórzany pasek na nadgarstku lub wokół szyi, a na nim nabite ostre ćwieki? Tak, to kolie, które miłośnicy ostrej muzyki bardzo lubią. Nadają one wyrazu, pozwalają się wyróżniać. To biżuteryjne elementy garderoby, które noszą najczęściej przede wszystkim młodzi członkowie punkowej subkultury. Niektórzy jednak polubili je do tego stopnia, że wkładają je na siebie mimo wieku.

 

Pierścienie i pierścionki 

Te krążki, które widzimy na palcach metalowców, nieco różnią się od pierścionków, które wręczane są podczas zaręczyn. Przeważnie są przede wszystkim szersze, często mają też coś symbolizować. Dlatego z pewnością u punków zauważymy pierścionki z motywem czaszki, pająków czy z wizerunkami dzikich zwierząt.

 

Kolczyki 

Nie sposób też nie wspomnieć o kolczykach, których metalowcy noszą często bardzo dużo. Podobnie jak w przypadku pierścionków, na ich kolczykach także często pojawiają się czaszki, pająki, skorpiony, kości, skrzydła i wiele innych. Warto też wspomnieć, że miłośnicy rocka noszą często nie jedną, lecz kilka par kolczyków na raz — to nierzadko fani piercingu.

 

Trzeba przyznać, że w połączeniu z ubraniami, które wkładają na siebie punkowcy i metalowcy, wspomniana biżuteria prezentuje się bardzo dobrze. Dodajmy do tego, że taki strój to jednak przede wszystkim domena nastolatków, którzy z wiekiem zdejmują kolejne pary kolczyków i pierścionki z poszczególnych palców. Później zastępują je obrączkami. A po nie zapraszamy oczywiście do naszego sklepu!

Podobne artykuły
Brak komentarzy