Dla niej i dla niego Polecane

Biżuteria dla mężczyzn

19 lipca 2017
fotolia.com, 114663413 | Autor: NorGal

fotolia.com, 114663413 | Autor: NorGal

Biżuteria męska – elegancka czy niemodna? Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak możemy podpowiedzieć, jaka biżuteria jest noszona przez mężczyzn i na jakie okazje. Od tego, czy mężczyzna będzie wyglądał w danej biżuterii dobrze czy też nie, zależy wiele czynników, m.in. umiar, wiek mężczyzny i okazja, na którą chce założyć biżuterię.

Prawidłowo dobrana biżuteria może dopełnić stylizację, dodać jej uroku, szyku i klasy, a także podkreślić indywidualny styl i charakter mężczyzny. Nie musimy również dodawać, że męska biżuteria jest również doskonałym pomysłem na prezent, prawda?

 

Męski zegarek

Zegarek należy do najbardziej popularnych elementów męskiej biżuterii. Eleganckie, stylowe zegarki nie straciły na popularności, ale doskonale sprawdzają się jako dodatki do codziennego ubioru. Tutaj możemy wyróżnić dwa typy zegarków męskich na rękę: nowoczesne modele w stylu smart casual wyposażone w dodatkowe funkcje, jak i klasyczne, mechaniczne lub kwarcowe.
 

meski-zloty-zegarek-na-pasku-la-pierre-585-MD-ZG-32-_1-800-600_1-1-wm

Męski złoty zegarek na pasku La Pierre / 6 811,00 zł

 

Męski łańcuszek

W przypadku mężczyzn, srebrne i złote łańcuszki na szyję również cieszą się dużą popularnością. Mogą to być proste łańcuszki, ale także dedykowane zawieszki. Męska biżuteria w przypadku metalowych modeli, jest o wiele większa niż w przypadku biżuterii dla kobiet. Najczęściej, panowie wybierają czyste łańcuszki i zawieszki ze srebra czy też stali.

Wisiorki i naszyjniki są modnym dodatkiem męskich stylizacji. Mogą być na klasycznym łańcuszku, ale również sznurku czy rzemieniu. Zawieszamy na nich znak zodiaku, krzyżyk, indywidualny grawer lub inny symbol, który jest dla nas ważny.

 
meska-zawieszka-z-krzyzem-585-MD-ZA-2680-_1-800-600_1-1-wm

Męska zawieszka z krzyżem / 769,00 zł

 

Męska bransoletka

Podobnie jak w przypadku łańcuszków, męskie bransolety są większe i bardziej masywne. Tak jak panie, tak i panowie mogą wybierać spośród modeli srebrnych i złotych, czystych, albo z dodatkami czy też segmentowanych.

Łańcuszki i bransoletki sprawdzą się na co dzień, ale też podczas wakacyjnego wyjazdu, jednak trzeba uważać z zakładaniem takiej biżuterii do pracy. Jeżeli mężczyzna jest pracownikiem banku czy też urzędu, taka biżuteria może być wykluczona z biurowego dress code. W takich sytuacjach wystarczy elegancki zegarek i spinki do mankietów.

 

bransoletka-srebrna-925-MD-SBR-637-_1-800-600_1-1-wm

Bransoletka srebrna męska / 64,00 zł

 

Męskie sygnety

Męski sygnet najczęściej przywodzi na myśl postać Ojca Chrzestnego, jednak i na co dzień wielu panów, zwłaszcza w starszym wieku, chętnie i często nosi sygnety. Sygnet jest świetnym prezentem dla ojca lub dziadka i choć nie wszyscy są przekonani do męskich sygnetów są na świecie miejsca, w których mężczyzna noszący sygnety i inne ozdoby, jest osobą, która się wyróżnia!  Mowa tu np. o Hiszpanii i Włoszech, gdzie pierścionki i sygnety mężczyzny są czymś zupełnie naturalnym.

 
sygnet-zloty-585-MD-SY-125-_1-800-600_1-1-wm

Sygnet złoty męski / 885,00 zł


 

Męskie spinki do mankietów

Spinki to nieodłączny element ubioru każdego eleganckiego mężczyzny. To dodatek bardzo uniwersalny, ponieważ możemy go założyć zarówno na co dzień do pracy, jeżeli w naszym miejscu pracy panuje dress code, ale również na różnego rodzaju uroczystości. Spinki najlepiej jest wybierać w jednakowym kolorze, srebrnym lub złotym.

Nie każdy mężczyzna codziennie zakłada spinki do mankietów, jednak są okazje, podczas których po prostu wypada je mieć. To świetny sposób na elegancki i modny look.

 

opakowania-na-obraczki-spinki-do-mankietowox54-MD-OX-54-_1-800-600_1-1-wm

Opakowania na obrączki, spinki do mankietów / 10,00 zł

 

Obrączka

Obrączka, zegarek, spinki do mankietów – to podstawowe trio biżuteryjne dla każdego mężczyzny. Obrączki noszone są na znak zawarcia związku małżeńskiego, jednak same w sobie stanowią już ozdobę. Co więcej, można dowolnie zestawiać ze sobą sygnet  i zwykłą obrączkę. Kontrowersyjne? Chyba nie bardzo jeżeli stwierdzimy, że wielu mężczyzn nosi przecież w dzisiejszych czasach kolczyki, prawda?
 

zlote-obraczki-slubne-MD-OB-60-_1-800-600_1-1-wm

Obrączki ślubne fazowane z żółtego złota / 898,00 zł

 

Zachowaj umiar i dobierz biżuterię do okazji

Męska biżuteria jest tematem dyskusyjnym, jednak jedno jest pewne: każda biżuteria jest dozwolona, jeżeli dobierzemy ją odpowiednio do danej okazji. Dobór biżuterii uzależniony jest m.in, od wieku osoby noszącej, okoliczności, okazji. Niektórzy wolą ograniczyć się do podstawowego trio: zegarek, obrączka, spinki do mankietów, inni lubią podkreślić swoją osobowość łańcuszkiem lub dedykowaną bransoletą. Każde rozwiązanie jest dozwolone, jeżeli tylko dobierzemy biżuterię do okazji i naszej osobowości.

Podobne artykuły
3 Komentarzy
  • Reply Tomasz 7 września 2017 at 10:02

    Najlepszą biżuterią dla mężczyzny jest jego obrączka. Prawda panowie?

  • Reply Riwia 6 listopada 2017 at 08:22

    Ja z dodatków męskich preferuję spinki do mankietów, wydaje mi się, że nawet najprostsze sprawiają, że facet wygląda elegancko. Oczywiście jak spinki to i krawat! :)

  • Reply Terrance 7 listopada 2018 at 13:09

    Świetna robota!