Trendy

3 nietypowe pomysły na noszenie kolczyków

15 stycznia 2021
al2

Kolczyki są jednym z najstarszych elementów ozdobnych, który przez lata ewoluował, przekształcając się w piękną biżuterię odzwierciedlającą osobowość i styl noszącej ją kobiety. Aktualnie dostępne rozmiary i wzory kolczyków sprawiają, iż można do woli eksperymentować z tą częścią biżuterii i nosić je w sposób niestandardowy, osobliwy, a także indywidualny.

Jaką strategię przyjąć przy eksponowaniu kolczyków, by przykuwały wzrok nietypowym umiejscowieniem na uszach? Warto spróbować niewielkich zmian, a pomysły na nie przedstawiamy w naszym krótkim przewodniku.

Styl symetryczny

Jeśli należysz do osób, które preferują symetrię, nie martw się o brak wykorzystania jej w drobnym szaleństwie z kolczykami. Być może świetnym sposobem na wyrażenie swojej osobowości i przełamanie nudy będzie wykorzystanie dwóch kompletów kolczyków, zamiast jednego? W ten sposób można stworzyć ciekawe kompozycje, które wciąż będą zachowywały pożądaną przez Ciebie równowagę.

To również metoda na to, aby łączyć kolczyki długie z krótkimi. Dobrze wyglądać będą także niewielkie sztyfty i nausznice, natomiast wielkie koła świetnie współgrają z drobnymi kolczykami o liściastym ornamencie, jak koniczynka, czy nawet z delikatnymi kuleczkami na sztyfcie. Warto spędzić chwilę przed lustrem wraz ze wszystkimi kolczykami w swojej kolekcji i poeksperymentować z dotychczas niestosowanymi kompozycjami. 

Kolczyki długie gwiazda i czarne kamienie na łańcuszku Model: KL7134 Biżuteria złota pr 0.585

Kolczyki długie gwiazda i czarne kamienie na łańcuszku
Model: KL7134
Biżuteria złota pr 0.585

Delikatna asymetria

A gdyby tak nieco bardziej poszaleć i zamiast klasycznych kolczyków przypinanych standardowo na płatku usznym, posłużyć się nausznicami? By jednak podkreślić taki dodatek, warto wykorzystać tylko jeden kolczyk po wybranej stronie. Tak eksponowana biżuteria skupia na sobie uwagę swoją nieoczywistą, aczkolwiek intrygującą formą demonstrowania własnego stylu i osobowości.

W asymetrii można również wykorzystać zestaw kolczyków. Przypięcie ich w górnej części małżowiny usznej bądź bezpośrednio nad kolczykiem w płatku usznym podkreśli Twój buntowniczy charakter i chęć wyróżniania się spośród innych. Jest to także rozwiązanie idealne dla osób, które uwielbiają biżuterię, jej wszelakie odmiany i kontrolowany przepych. 

Złote nausznice SKRZYDŁA ANIOŁA Model: KL4659C Biżuteria złota pr 0.585

Złote nausznice SKRZYDŁA ANIOŁA
Model: KL4659C
Biżuteria złota pr 0.585

Jeden komplet po jednej stronie

Jeszcze jedną, bardzo odważną formą noszenia kolczyków jest przypięcie całego kompletu tylko po jednej stronie. Dwa takie same kolczyki w jednym uchu? Z pewnością niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, co pozwoli wyróżnić się w awangardowy i niesztampowy sposób. To propozycja dla śmiałych kobiet stawiających na niebanalne rozwiązania, które nie boją się iść pod prąd. Kaskada kolczyków umieszczonych jeden obok drugiego w dowolnej kombinacji i kolejności odzwierciedla styl danej osoby oraz jej przebojowy, śmiały charakter. 

Złote kolczyki INFINITY czarne sztyfty Model: KL4795 Biżuteria złota pr 0.585

Złote kolczyki INFINITY czarne sztyfty
Model: KL4795
Biżuteria złota pr 0.585

Podsumowanie

Nie bój się eksponowania swojego własnego stylu, nawet jeśli oznacza to łamanie konwenansów i trendów. Kreuj własną modę i baw się biżuterią! Warto pamiętać bowiem o zasadzie, którą, stosuje się również w świecie biżuterii – do odważnych świat należy ! Umiejętność łączenia ze sobą kolczyków w różnych kombinacjach i zestawach to pierwszy krok do tego, by kreować trendy, a także iść w zgodzie z nimi.

Podobne artykuły
Brak komentarzy